Atrask naujas visatas su God Is an Astronaut

God Is an AstronautLapkričio 29-ąją dieną Vilniuje menų fabriko „Loftas“ sceną šturmuos airių komanda, kurios žinomumas jau seniai peržengė gimtosios šalies ribas. Dešimties metų jubiliejų švenčiantys post rokeriai „God Is an Astronaut“ Lietuvoje lankysis pirmąjį kartą.

Jeigu kam nors Airija vis dar asocijuojasi tik su „U2“, „Enya“, dobilo simboliu ir lietuvių emigracija, tuomet vertėtų atnaujinti savo žinias. Ši šalis pagimdė nemažai dėmesio vertų menininkų, tarp kurių – vietą pasauliniame muzikos aukso fonde beužsitikrinantys progresyvaus ir atmosferiško instrumentinio post roko kūrėjai „God Is an Astronaut“.

Susibūrę tam, kad muzikos albumu įprasmintų savo tuometines kūrybines idėjas, broliai dvyniai Niels ir Torsten Kinsella nesiekė pripažinimo. Pasak muzikantų, jiems rūpi kūrybinė laisvė, o ne tai, ar jų muzika pritrauks klausytojų. Tačiau netgi nesiekdami komercinės sėkmės „God Is an Astronaut“ sugebėjo išleisti šešis albumus, surengti sėkmingus turus JAV ir Europoje bei sušmėžuoti MTV. Šiuo metu kolektyvą sudaro keturi nariai: pirmiausia prie brolių Kinsella prisijungė pas legendinį džiazistą Johnny Wadham perkusiją valdyti išmokęs Lloyd Hanney, 2010 m. astronautų kompaniją papildė klavišistas Jamie Dean.

Šie pokyčiai įnešė į grupės skambesį naujų spalvų. Prieš dešimt metų pradėję kaip elektroninės muzikos kūrėjai ir palaipsniui įlieję gyvų instrumentų, „God Is an Astronaut“ užsitarnavo vienos geriausių instrumentinio post roko grupių pasaulyje vardą. Tiesa, patys muzikantai pripažįsta savo kūriniuose naudojantys post roko elementus, tačiau savo kuriamą muziką mieliau apibūdina kaip instrumentinį elektroninį ambient roką. „God Is an Astronaut“ kompozicijose dera elektroninė ir roko muzika, tačiau šie du komponentai jungiami nepretenduojant į jokią konkrečią stilistiką.

Tačiau visos muzikinės etiketės netenka prasmės „God Is an Astronaut“ užlipus ant scenos. Tai ir iš koto verčianti energija, ir svajingų melodijų kuriamos visiško nuskaidrėjimo akimirkos. „Gyvuose pasirodymuose mes norime pasiekti kitą visatą ir perkelti į ją šio pasaulio žmones“, teigia muzikantai. Tuo bus galima įsitikinti jau lapkričio 29 d. „Lofte“.

Daugiau informacijos:
www.charivari.lt/11-29

You may also like

3 Comments

  1. Smalsu tik viena. Kada ir kaip bus platinami bilietai.
    Nesinori praleisti ar pražiopsoti grupės bilietus, kuri Lietuvoje turi jau gana didelį gerbėjų ratą.

  2. Sveiki, esu Jaunimo gido žurnalistė. Norėčiau parašyt apie koncertą. Tam reiktų akreditacijos. Ką manot?
    867523614

Leave a Reply

Your email address will not be published.