Eksperimentas, kuriantis chaosą – VIHR


VIHR (liet. sūkurys) gimė 2005 m. Klaipėdoje, kuomet buvęs ARTHORNIA būgnininkas Dima (aka November) su dideliu entuziazmu įrašė ir 50 vienetų tiražu išleido penkių kūrinių albumą „Точка насыщения“ (liet. „Soties taškas“). Albumas pasižymi purvinu skambesiu, išgautu perkusijomis ir gitaromis, bei monotonija, darančia muziką itin įtaigią ir išraiškingą.
2006 m. Dima „November“ persikėlė dirbti ir gyventi į Rusiją, kur 2007 m. pavasarį bute Maskvos pakraštyje beprotišku tempu buvo įrašyta 42 min. trunkanti šešių dalių vientisa programa – „Превратился“ (liet. „Pavirto“). Tai programa, sukurta specialiai gyviems pasirodymams. Įrašinėjant buvo naudojamos perkusijos, triukšmai, labai mažai gitarų. Viskas apdorota efektais ir taip sukurtas tankus, jausmingas ambient‘o, perkusijų ritmikos ir triukšmo persisunkęs skambesys. Atlikimas scenoje organiškai neįmanomas be noize-boso, vokalo ir judesių. Taip pat, esant palankioms aplinkybėms, groti gyvai kviečiami svečiai-draugai: fx-noize-gitaros ir/arba vokalas. Ši programa atlikta kelis kartus, iš kurių pats atlikėjas išskiria tris: festivaliuose „Kunigunda Lunaria“ (LT), „Khan Altay“ (RU, Altay) ir MJR (LT).

VIHR muzika – tai tankus, lėtai besivystantis garsas, melodinga monotonija, ekstazinis užsimiršimas scenoje ir nuoširdumas, kuriuo klausytojai ir užburiami. Gyvus pasirodymus unikalius padaro tai, jog naudojami įprasti, tačiau apdoroti instrumentai: indiški būgnai, tamburinai, varpeliai, muzikiniai trikampiai, atonalinės gitaros, buities garsai ir, žinoma, noize-bosas. Atlikėjas savo kūrybą vadina nuolatiniu eksperimentu: žaidžiant tiek muzikos idėja, tiek priemonėmis, siekiama išgauti purviną, dažnai chaotišką garsą ir sukurti ritualinę-psichodelinę nuotaiką.
Vasario 5 d. VIHR pasirodys su nauja programa, ties kuria intensyviai dirbama. Tai bus infernalinių ir schizoidinių nuotaikų kupinas pasirodymas, sudarytas iš rhythm’n’noize besikartojančių frazių, pulsuojančio bosinio registro bei ritminės sekcijos. Ištraukų iš studijinių šios programos įrašų jau netrukus bus galima išgirsti VIHR Myspace svetainėje.

Ištraukos iš sceninių pasirodymų bei studijinių ir gyvų atlikimų miksas: myspace.com/vihr

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *