Trauma Moralis „Tittie’s Nightmare“ apžvalga

Trauma Moralis „Tittie’s Nightmare“

Pirmą kartą šią grupę gyvai pamačiau prieš kelias vasaras pankroko festivalyje „Padarom“. Iš pradžių suintrigavo pavadinimas, o paskui – jų vokalisto balso galimybės. Vėliau grupė ne kartą koncertavo Lietuvos underground’o erdvėse, o dabar pasirodė ir jų albumas „Tittie’s Nightmare“, išleistas lietuvių „Charivari“.

Direktorius 2008-10-23

2006-aisiais du vaikinai iš Rygos, gitaristas Janis ir būgnininkas Capz, paliko savo metalo grupes ir nusprendė imtis grindcore*, kurio fanų Latvijoje buvo daug, tačiau niekas rimtai nesiėmė šio stiliaus. Nors šiaip žodis „rimtai“ niekaip nedera prie šios grupės. Ypatingai po to, kai prie jų prisijungė ypatingo balso savininkas Maris. Jo balsas apibūdinamas kaip kažkas tarpinio tarp kiaulės kriuksėjimo ir varlės kurkimo. Matant gyvai net nesitiki, kad jis išgauna šiuos garsus.

15 gabalų per 25 minutes. Tekstai apie Hario Poterio filosofijos akmenis, „bebriukų“ šukuosenas, garso režisierių – budistą, epinę masturbaciją, sentimentalią erekciją, vegetarišką šūdą, kvepiantį šviežiai nušienauta veja, baimę uždusti savo megztinyje, negyvą pavogtos Europos kūną ir panašius dalykus. Suprantama, su šiais vaikinais tikrai yra apie ką pasišnekėti. Ypač jei jautiesi dvasiniu ligoniu, o visi įmanomi kūno skysčiai kelia tau savotišką susidomėjimą.

Neesu panašios muzikos gerbėjas, tačiau žavi TRAUMA MORALIS jumoro jausmas. Yra daugybė labai rimtų ir tuo pačiu nuobodžių grind atlikėjų, o latvių trio (susiderinę, kad gitara skambėtų „žemai“, jie bosisto ir nebeieško) stengiasi būti kiek įmanoma nerimtais. Tai leidžia jiems į bendrą distortion mėsmalę įterpti funk, reggae ar šiaip populiarių melodijų intarpų, o tekstuose nuskamba ne vien tradicinis kraujas-vėmalai-myžalai-sperma kokteilis. Kaip sako patys „traumuotieji“, socialinis absurdas – esminė jų tekstų ašis. Tiesa, tekstų suprasti beveik neįmanoma, todėl albumo viršelyje yra trumpos jų anotacijos.

Šis albumas albumas turėtų būti platinamas su perspėjančiu lipduku „Politiškai nekorektiška“.

* Grindcore (lt.wikipedia.org) – punk muzikos atšaka, trumpinant vadinama grind, atsiradusi maždaug 1988-aisiais. Išsivystė iš purvino tamsaus pankroko, nemažai įtakos darė vienas metalo stilių – death metal. Grindcore muzikinės kompozicijos yra chaotiškos, destruktyvios, dažnai trumpos ir be harmonijos. Pavadinimas kilęs iš angliško žodžio „grind“ (liet. – malti).

Ore vertina 7 iš 10

Nuorodą į apžvalgą – čia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *